poniedziałek, 29 grudnia 2014

GOA - do kolekcji

Właśnie przed chwilą przyszła do mnie paczka z nowiutką grą. Ta gra to "GOA".
Kupił mi ją Szymon za kilka poprawek na stronie jego sklepu. Dzięki stary.
To 18 gra w mojej kolekcji.
Chciałem jeszcze dodać, że dzięki ostatnim ruchom w rankingu BGG, Splendor wylądował na 99 miejscu i tym samym mam jedną grę mniej do załatwienia.

A już niedługo spodziewam się kolejnych kilku gier w kolekcji, od znanego wideo-recenzenta, za pomoc przy pracach graficzno-webmasterskich.


3 komentarze:

 1. Podpowiedz proszę - skoro non stop ją tłuczecie :) wraz z sąsiadami mało mamy wprawy stricte w planszówkach, gramy raczej w karty (tysiąc / poker / inne), ale ostatnio nas naszło na zmiany. Aktualnie zachwycamy się Wsiąść do pociągu: Europa - stosunkowo mała losowość, szybkie ruchy etc. Ale już np Ryzyko nam nie poszło, bo a) ruch trwa za długo, b) cała rozgrywka trwa długo, c) po szybkiej eliminacji gracz się nudzi, d) duża losowość ze względu na kostki... Czy Agricola będzie dobrą grą dla naszej bandy?

  OdpowiedzUsuń
 2. Sebastian Płocki3 stycznia 2015 20:27

  Cześć,
  jeżeli miałbym coś polecić dla waszej bandy to raczej Puerto Rico (niewiele losowości, brak przestojów, proste zasady) lub Wysokie Napięcie (bardzo ciekawa mechanika licytacji, super rozwiązanie dotyczące podaży i popytu na surowce oraz zero losowości.
  A potem weźcie się Agricole.

  OdpowiedzUsuń
 3. O proszę, o Puerto Rico jeszcze nie słyszałem, muszę poczytać. Właśnie się zastanawiałem co będzie lepsze, czy Agricola czy Tzolkin, zdaje się że obie są w wypożyczalni niedaleko nas - przy czym przy Agricoli czytałem że myśliciele potrafią skutecznie przyblokować rundę wokół stołu :)

  OdpowiedzUsuń