poniedziałek, 22 grudnia 2014

Moje Top 100 gier z BGG

Moje Top 100 gier z BGG

Jakiś czas temu zamarzyłem sobie, żeby kiedyś mieć w swojej kolekcji wszystkie gry z Top 100 BGG. Im więcej o tym myślałem, tym bardziej chciałem zrealizować to marzenie.
Dzisiaj, podczas świątecznych porządków, pomyślałem sobie: czemu by nie spróbować zebrać całą czołówkę gier w 2015 roku.
Będę miał na to cały rok, jakieś gry mam już w swojej kolekcji, a resztę… No właśnie, co z resztą?

A resztę będę zbierał na zasadzie wymian, odkupywania używanych oraz będę kodował i tworzył grafikę za gry planszowe (wiele razy tak robiłem).
W każdym razie na pewno sam sobie nie kupię nowej gry. Taki handicap sobie zrobiłem, żeby nie było za łatwo.

A teraz konkret.
Marzenie uznam za spełnione jeżeli 31 grudnia 2015 roku, będę miał w swojej kolekcji wszystkie gry z rankingu na ten dzień.

A teraz lista gier, które już znajdują się w mojej kolekcji:

 1. Zimna Wojna
 2. Terra Mystica
 3. Agricola
 4. Puerto Rico
 5. Netrunner
 6. Wysokie Napięcie
 7. Zamki Burgundii
 8. Robinson Crusoe
 9. Tzolki’n
 10. Dominion: Intryga
 11. Race for the Galaxy
 12. Dominion
 13. Ora et Labora
 14. Pandemia
 15. Książęta Florencji
 16. Wsiąść do Pociągu: Europa
 17. GOA
 18. List Miłosny
 19. Dixit
 20. RA
 21. Splendor
 22. Jaipur

No to brakuje jeszcze tylko 78 gry i marzenie spełnione.
Trzymajcie za mnie kciuki.
Data aktualizacji: 2015.02.042 komentarze:

 1. Życzę powodzenia i determinacji.,Mam cichą nadzieje, że dobrze to przemyślałeś co najmniej dwa razy. Miałem dokładnie taką samą myśl jak TY i co i nic prawie doszedłem do 70-tki. Wprowadź szybko erratę do postanowienia bo: po primo - kupisz gry w który nigdy nie zgrasz, po duo co za tym idzie pójdziesz z "torbami" Prosty rachunek 80 x tylko 100 naszych polskich banknotów = ? To ma być hobby dla przyjemności - tam myślę. Do tej pory tak było....

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja zdecydowanie jestem zbieraczem. Co do mnie trafi - niezwykle rzadko opuszcza moje ręce :) Uwielbiam gry i mogę zagrać w każdą, ale... mieć, bo akurat jest na topie w jakimś zestawieniu? Rozumiem - BGG to nie byle zestawienie, jednak nie pokusiłbym się o taki plan. No i 78 w 365- 35 dni, to daje... Jedną grę co 4 dni! Pozostaje mi tylko kibicować, bo zadanie to godne zbieracza zawodowca :D

  OdpowiedzUsuń