wtorek, 8 października 2013

Na Chwałę Rzymu - poradnik

"Na Chwałę Rzymu" kupiłem ponad dwa miesiące temu.
Gra jest koszmarnie wydana, ale naczytałem się o niej wiele dobrego i postanowiłem zaufać blogerom i redaktorom.
Na szczęście jestem z tych, który cenią miodność gry, a dopiero potem zachwycają się wyglądem, albo i nie.
Lubię kombosy i zagrywki, które sprawiają, że przeciwnikom włosy siwieją, dlatego też polubiłem odbudowywanie Rzymu.

Ten krótki poradnik jest autorstwa Erica Nielsena

 1. Szybko kończ budowę budynków - początkowe dwa punkty wpływów to duże ograniczenie, dlatego jak najszybciej należy się postarać o większą ich ilość kończąc budynek. Zwiększanie punktów wpływu na początku gry jest bardziej istotne niż budynki jakimi to osiągacie.
 2. Myślenie - jest dużo ważniejsze niż może sie początkowo wydawać. Jest podstawowym i często jedynym sposobem na pozyskanie kart. Warto więc wzmocnić jego działanie budując budynki, które zwieksza ilość kart na ręce.
 3. Nie gromadźcie kart - gracz przez którego ręce przechodzi najwięcej kart ma większe szanse na znalezienie odpowiednich materiałów i kończenie budynków. Jeżeli trzymacie w ręku karty, których nie możecie użyć, lub nie użyjecie ich w najbliższych turach to należy się ich pozbyć. Do tego celu idealnie nadaje się Latryna i Cyrk.
 4. Sprzedawaj towary kiedy inni nie mogą - przekazywanie materiałów do skarbca to jedno z trudniejszych czynności w grze, ale jednocześnie najbardziej lukratywne. Wartość skarbca i punkty bonusowe to około dwie-trzecie końcowej punktacji. Starajcie się jak najczęściej wykorzystywać możliwość sprzedaży materiałów w sytuacji kiedy inni nie będą mogli tego zrobić.

  Oto kilka przykładów:
  • Przeciwnicy nie posiadają żadnych materiałów.
  • Skarbiec przeciwników jest pełny.
  • Przeciwnicy nie mają kupca, ani senatora i nie mogą za Tobą podążać.

  Są też alternatywne sposoby na zasilanie skarbca:
  • Legionista z Koloseum
  • Patron z Łaźnią
  • Cieśla lub Murarz z Łaźnią i Ogrodem
 5. Dbajcie o zawartość składu budowlanego - posiadanie materiałów w składzie daje możliwości podążania, kiedy przeciwnicy wybiorą Murarza lub Kupca. Używajcie Tragarza i Legionisty do pozyskiwania materiałów. Warto również posiadać Wieżę lub Magazyn.
 6. Odpowiedni dobór Klientów - często można osiągnąć więcej podążając, niż wybierając rolę. To dlatego, że mając odpowiednich Klientów można myśleć i działać w jednej turze. Starajcie się nie posiadać wielu klientów jednego typu, bo przeciwnicy raczej nie będą wybierać tej roli za często.
Życzę miłej zabawy

0 komentarze:

Prześlij komentarz