wtorek, 24 września 2013

Zakazana Wyspa - Legendarny poradnik elitarny

Zakazana Wyspa to gra o banalnych zasadach, które można łatwo wytłumaczyć nawet dzieciom.
Jej główne zalety to: piękne wykonanie (naprawdę jest się czym zachwycić), klimat (można poczuć się jak Indiana Jones), duża regrywalność (może teraz się nam uda) i możliwość wybrania poziomu trudności.

Ten poradnik powstał po to, aby pomóc w zdobyciu wszystkich czterech skarbów i ucieczce z wyspy na poziomie elitarnym lub legendarnym.

Dodatkowo na końcu tego wpisu umieściłem obrazek z kilkoma dodatkowymi wariantami układu wyspy.

 1. Na bieżąco wykorzystujcie karty Worki z piaskiem i Lot helikopterem. Im częściej będziecie z nich korzystać tym częściej znajdą się one w talii. Dzięki temu, zyskacie podwójnie:
  - częściej wykorzystacie ich specjalne zdolności,
  - częściej będą one w talii niż w reku, dzięki temu zmniejszycie prawdopodobieństwo pojawiania się karty Wzbiera Woda.
 2. Po odnalezieniu czwartej karty skarbu starajcie się jak najszybciej zdobyć ten skarb. Ważnie jest nie tylko zdobycie samego skarbu, ale także dodanie czterech kart do talii Kart Skarbów (zmniejszenie prawdopodobieństwa pojawienia się karty Wzbiera Woda).
 3. Czas jest Waszym wrogiem, dlatego bardzo ważna jest optymalizacja ruchów i selekcja kart przed ich odrzuceniem. Jeżeli zmuszeni jesteście odrzucić nadmiarowe karty, to obejrzyjcie karty innych graczy i sprawdźcie, czy wyrzucając karty konkretnego skarbu (którego jeszcze nie macie), nie będziecie musieli czekać na te karty do kolejnego tasowania. Woda na pewno nie będzie czekać.
 4. Warto poświęcić chwilę na zastanowienie się, które z kafelków wyspy powinny być na bieżąco bronione, a które są mniej istotne i można je poświęcić. Najważniejsze to kafelki skarbów, kafelek lądowiska oraz te znajdujące się pomiędzy nimi. 
 5. Zawsze warto umacniać kafelki wyspy zwłaszcza w sytuacji kiedy nie ma nic pilniejszego do zrobienia. Umacnianie ratuję część wyspy przed zatonięciem i pozwala zyskać na czasie.
 6. Przekazujcie karty skarbów w centralnej części wyspy, tak aby każdy gracz mógł się tam dostać w jak najkrótszym czasie. Dodatkowym atutem tej lokalizacji jest to, że z centralny punkt wyspy to dobra pozycja wyjściowa do podejmowania kolejnych akcji.
 7. Nie zapominajcie, o tym, że Wasi Śmiałkowie mają wyjątkowe zdolności. Starajcie się je wykorzystywać jak najczęściej, bo to od nich, (w lwiej części) będzie zależał wynik przeszukiwania Zakazanej Wyspy.

Życzę miłej zabawy.
ps. Jeżeli komuś się udało pokonać wyspę na poziomie legendarnym to niech się pochwali.

Dodatkowe układy wyspy


1 komentarz:

 1. Nikomu się nie udało. To taki trolling autora, że umieścił tryb, w którym nie da się wygrać ;)

  OdpowiedzUsuń