sobota, 24 sierpnia 2013

Kameleon - poradnik by auuron.

Kameleon to prosta gra karciana, która idealnie nadaje się na rodzinne granie, ewentualnie na przerywnik między poważniejszymi tytułami.

Jest to gra, która opiera się na losowości i interakcji. Co nie oznacza, że ograniczamy się tylko do podnoszenie kart lub zbierania stosów, przed tymi czynnościami trzeba się jeszcze zastanowić.

I właśnie tu przychodzi nam z pomocą ten krótki poradnik, który przygotował dla nas auuron (za co jestem mu bardzo wdzięczny):


  1. Umiejętnie dobierajcie kolory kameleonów (starajcie się kolekcjonować takie, których nikt nie zbiera).
  2. Inicjujcie konflikty między przeciwnikami (czasami warto pomóc przeciwnikowi i umożliwić mu wzięcie dwóch takich samych kameleonów pod warunkiem, że inny przeciwnik też je zbiera. 
  3. Jeżeli w początkowej fazie gry macie dwa własne kolory (takie, których nikt inny nie zbiera) to nie przejmujcie się małą ilością punktów. 
  4. Jeżeli karta, którą pociągnęliśmy nam nie pasuje, to starajcie się położyć ją tak aby przeciwnikom niepasowana bardziej. 
  5. W pierwszej rundzie starajcie się upolować własny kolor plus takie, których nikt jeszcze nie ma.
  6. Jeżeli w pierwszej rundzie nie ma kart, które mogą się Wam przydać, to starajcie się psuć szyki przeciwnikom, tak aby oni też nie za bardzo skorzystali.

0 komentarze:

Prześlij komentarz